A történelem Nagyjai - A Sellő Törvény
A középkorban a szárazföldön vívott háborúk mellett, a tengeri csatáknak is nagy jelentésük volt. A legnagyobb (és számunkra legérdekesebb) csatának, vagyis inkább tengeri útnak köszönhetjük a sellő törvényt.
A kapitány és az első számú segédje teljesen eltévedtek. A matrózok éhenhalltak és rájuk is a halál várt. Nem csak az éhség de a nők hiánya miatt is egyre gyengült bennők az éltető erő. Nappokkal később egy földet, inkább egy kis - nagyon kis - szigetecskét találtak a hajótól nem messze.
A kapitány segédje hirtelen - miután elhúzta a szemétől a távcsövet - így szólt:
- Kapitány! Egy sellő. A szigeten fekszin nézze.
A kapitány nem hitt a fülének. A nőnélküliség, a 'szerelem' (HIGH FIVE!) mellőzése teljesen kikészítette a kéttagú legénységet.A kapitány nem bírta ki, hogy meg ne nézze az örömhír forrását, a szigeten napozó sellő-t.
-Argh.. Egy igazi sellő.
Mint tudjuk a sellők a valoságban (nem úgy mint a mesékben) nem hordanak 'Kagyló melltartó'-t. Nem .. mind tudjuk hogy mi van - vagy mi nincs - (úgy ááámm) rajtuk.
Ami igazából történt hogy a nő - a sellő - nem is létezett. A sok nőtlen idő, a női nem mellőzése következtében a testük halucinációval próbálta segíteni a szegény matrózok helyzetén. Amit valójában láttak, egy - a vízből éppen nem rég kimászott - kövér, fáradt rozmár volt. És így született meg a sellő törvény.
A Sellő Törvény
Ha sok ideig nem beszélsz, nem foglalkozol, nem törődsz a lányokkal (vagy , VAGY sok ideig ugyan azzal a nővel vagy) akkor a sellő törvény életbe lép. Az amúgy csúyna lányok - a ROZMÁR-ok - a kiéhezett férfiaknak szép lámnyokká, csinos nökké - avagy SELLŐ-kké - változnak.
Öltözz ki!
dorko.